Слухове за отглеждане на лозя

Нарушава се хранителният режим и дори се стига до по-бързо стареене на лозите - те стават по-слабо устойчиви на студ, болести и неприятели.

, като когато използвате калем, то трябва задължително да имате и качествена подложка. Когато присаждането се прави на вече засадени лози, тогава то бива присаждане на място, а когато облагородявате резник, който все още не е пуснал корени, то тогава операцията се води на маса.

Плодовете на лозата са разположени на леторасли, покарали от пъпки, разположени върху миналогодишни пръчки. Това значи, че всяка година плодните звена се отдалечават все повече и повече от основата на растението. За да се избегнат тези нежелани последици, човекът посредством резитби и подпорни конструкции е създал следните няколко вида формировки на лозата: чашковидна, Гюйо, Мозер, Омбрела, асмовидна и др.

Те са най-жилавият и мъчен конкурент на лозите, а не бива да бъдат оставени да си виреят, защото в крайна сметка чувствително влияят на лозите и намаляват общото добро развитие на насаждението, а в крайна сметка и добива.

От прекия контакт с кислорода, багрилните вещества изразяват по-ярко цвета си, а виното придобива по-наситен червен цвят.

Установено е, че това намалява риска от ерозия на почвата и улеснява работата на агрегатите при работа по хоризонталите.

Видео указания за работа с новата географска карта в СЕУ

Видео указания за работа с новата географска карта в СЕУ

Когато искате да облагородите вече съществуващо насаждение поради някаква причина, то тогава можете да изберете два начина – със зрели или пък зелени резници.

Лозарството има тесни връзки с физиологията на растенията, ботаниката, генетиката, биохимията, почвознанието, агрохимията и други.

По лозя същия начин се обработват засадените в редица, край пътеки или стени в дворни пространства, асмички.

Какви фуражи трябва да заделите за вкусна коледна пуйка

Присаждате ли, трябва да използвате качествени подложки. Важно общо условие за тях е да бъдат устойчиви на болестта филоксера. Когато избирате подложка, трябва да имате предвид, че различните видове имат различни изисквания към почвата, околната среда, поливането и други фактори.

Преди засаждането, корените на лозите се накисват във вода един-два дни, за да се освежат. Това мероприятие е задължително, когато засаждането се извършва през пролетта.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Слухове за отглеждане на лозя”

Leave a Reply

Gravatar